Χρεη σε τραπεζες και δημοσιο

Νομικά ερωτήματα, απορίες και γενικά νομικές συζητήσεις. Για οποιοδήποτε νομικό ερώτημα, απευθυνθείτε εδώ !

Χρεη σε τραπεζες και δημοσιο

UNREAD_POSTαπό nasia233 » 24 Μαρ 2011 07:40

Καλημέρα σας , χαιρομαι που υπάρχει ενα τετοιο Forum.
2 ερωτήσεις εχω να κάνω . Εχω κλεισει την επιχειρηση μου απο το 2008 λόγω αδυναμίας βέβαια δε μπορουσα να πληρώσω Τεβε ουτε εφορία οπότε τα σφαλιστικα τρέχουν και δε μπορω να κανω διακοπη της επιχειρησης μου , ειμαι ανεργη , δε μπορω να μπω στο ταμειο ανεργιας και γενικα δε μπορω να κανω τιποτα ουτε τους διακανονοσμους δε μπορω να πληρωσω εφοσον θελουν πρωτα καποια χρηματα και μετα δοσεις . Τι γινεται σε αυτην τη περιπτωση και αν ξερετε αν θα βγει η ειναι στα σκαρια καποιο νομοσχεδιο για αυτες τις περιπτωσεις .

Δευτερον , εχω κανει τα χαρτια μου για τα υπερχρεωμενα νοικοκυρια ( εχω και στεγαστικο ) δε τα χω καταθεσει ακομα αυτες τις μερες θα παω ,ηθελα λοιπον να ρωτησω αν θεωρειται πρωτη κατοικια η κατοικια για την οποια εχω παρει δανειο ειναι εξαδιαιρετου με τα αδερφια μου τα οποια και αυτα εχουν παρει στεγαστικο και ο ενας ειναι εγγυητης στο δανειο του αλλουνου . Μπορει η τραπεζα να μας παρει το σπιτι στη περιπτωση που μπ στο νομοσχεδιο ? Θεωρειται πρωτη κατοικια ?

Ευχαρσιτ εκ των προτερων .
nasia233

Επιστροφή στο Νομικό Forum - Νομικά θέματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Bing [Bot], Google [Bot] και 4 επισκέπτες